İctimai elmlər və multikulturalizm

Yusifov Fuad Yusif oğlu

Kafedra müdiri

(022)257 65 43

f.yusifov@uteca.edu.az

Kafedranın professor-müəllim heyəti 

  • Abdullayev Oruc İsmayıl oğlu  məsləhətçi  e.d.  prof.  o.abdullayev@uteca.edu.az
  • Məmmədova Süsənbər Əsəd qızı  f.f.d.  dos.  s.memmedova@uteca.edu.az
  • Budaqov Hüseyn Tağı oğlu  f.e.d.  dos.  x.budaqov@uteca.edu.az
  • Tağıyeva Mehriban İmran qızı  t.f.d.  b.m.  m.tağiyeva@uteca.edu.az
  • Hüseynov Rafiq Alcəfər oğlu  b.m.  r.huseynov@uteca.edu.az
  • Tağıyeva Aida Rza qızı  b.m.  a.tağiyeva@uteca.edu.az
  • Həsənov Şahmar Umud oğlu  b.m.  sh.hesenov@uteca.edu.az
  • Axundov Piri Fərhad oğlu  b.m.  p.axundov@uteca.edu.az
  •  Əhmədov Nüsrət Məsim oğlu  b.m.  n.axmedov@uteca.edu.az
  • Abbasova Səlminə qızı  b.m.  s.abbasov@uteca.edu.az
  • Novruzova Zəminə Rəsul qızı  b.m.  z.novruzova@uteca.edu.az
  • Axundova Vüsalə Aslan qızı  müəllim  v.axundova@uteca.edu.az

 

Elmi nəşrlər və dərsliklərin sayı

  • 207 məqalə
  • 4 monoqrafiya
  • 4 dərslik
  • 15 fənn proqramı

 

Tədris olunan fənlər 

  • Azərbaycan tarixi
  • Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti
  • Fəlsəfə
  •  Hüququn  əsasları və ARK
  • Multikulturalizm
  • Davamlı insan inkişafı
  • Ali məktəb pedaqogikası
  • Psixologiya
  • Azərbaycan multikulturalizmi