İctimai elmlər və multikulturalizm

Yusifov Fuad Yusif

Kafedra müdiri

.

f.yusifov@uteca.edu.az

Kafedranın professor-müəllim heyəti 

  • Abdullayev Oruc İsmayıl o., məsləhətçi, .e.d.,prof. o.abdullayev@uteca.edu.az
  • Məmmədova Süsənbər Əsəd q., f.f.d., dos.s.memmedova@uteca.edu.az
  • Budaqov Hüseyn Tağı o., f.e.d.dos. x.budaqov@uteca.edu.az
  • Tağıyeva Mehriban İmran q., t.f.d.,b.m.m.tağiyeva@uteca.edu.az
  • Hüseynov Rafiq Alcəfər o.,b.m. r.huseynov@uteca.edu.az
  • Tağıyeva Aida Rza q., b.m.  a.tağiyeva@uteca.edu.az
  • Həsənov Şahmar Umud o., b.m. sh.hesenov@uteca.edu.az
  • Axundov Piri Fərhad o., b.m.  p.axundov@uteca.edu.az
  •  Əhmədov Nüsrət Məsim o., b.m. n.axmedov@uteca.edu.az
  • Abbasova Səlminə Hidayətq.,b.m. s.abbasov@uteca.edu.az
  • Novruzova Zəminə Rəsul q.,b.m.z.novruzova@uteca.edu.az
  • Axundova Vüsalə Aslan q.,müəllim  v.axundova@uteca.edu.az

 

Elmi nəşrlər və dərsliklərin sayı

  • 207 məqalə
  • 4 monoqrafiya
  • 4 dərslik
  • 15 fənn proqramı

 

Tədris olunan fənlər 

  •   Azərbaycan tarixi
  •  Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti
  • Fəlsəfə
  •  Hüququn  əsasları və ARK
  •  Multikulturalizm
  • Davamlı insan inkişafı
  • Ali məktəb pedaqogikası
  • Psixologiya
  • Azərbaycan multikulturalizmi